Znajdź produkt

Generic selectors
tylko dokładne dopasowania
szukaj tytułu
szukaj zawartości
Search in posts
szukaj strony
project
filtry kategorii

FARBA WEWNĘTRZNA AKRYLOWA BESTA BIAŁA

ID: T061585; T061584; T063115; T063116

Farba PREFIX BEESTA to farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się wysokim stopniem krycia, doskonałą bielą oraz matowym wykończeniem powłoki. Nie wydziela ostrego zapachu.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być równe, czyste, suche oraz stabilne. Świeże tynki mogą być malowane najwcześniej po 4 tygodniach od położenia. Podłoża o nierównej lub wysokiej chłonności powinny zostać zagruntowane emulsją gruntującą. Jeżeli podłoże nie jest jednolite należy wyrównać kolor stosując farbę gruntujacą. Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Najlepsze efekty uzyskuje się malując wałkiem o krótkim lub średnim włosiu (do 8 mm). W razie potrzeby farbę można rozcieńczyć wodą max. 5%. Malując, farbę obficie nabieraj na wałek i następnie równomiernie rozprowadź ją na podłożu. Kolejne fragmenty należy łączyć „mokre na mokre”. Malowanie każdego fragmentu zaleca się kończyć ruchami wałka w tym samym kierunku. Aby uniknąć smug nie należy malować półsuchym wałkiem, nie robić przerw w pracy ani miejscowych poprawek. Sufit maluje się zgodnie z kierunkiem padania światła, zaczynając od okna i kierując się do wnętrza pokoju. Drugą warstwę należy nałożyć po wyschnięciu pierwszej. Pełne właściwości użytkowe farba osiąga po 28 dniach.

SKŁADOWANIE

Farbę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w temperaturze 5-30oC. Chronić przed zamarzaniem. Chronić przed dziećmi.

Produkty Prefix dostępne w oddziałach SIG lub w e-sklep: sig.pl.

POBIERZ DOKUMENTACJĘ