Znajdź produkt

Generic selectors
tylko dokładne dopasowania
szukaj tytułu
szukaj zawartości
Search in posts
szukaj strony
project
filtry kategorii

FOLIA PAROIZOLACYJNA ACTIVE

ID: T054412

Aktywna folia paroizolacyjna

ZASTOSOWANIE

Inteligenta, paraizolacyjna folia Active jest produktem na bazie włókniny polipropylenowej wykorzystywanym przede wszystkim do izolacji poddaszy, ścian i stropów jako bariera chroniąca termoizolację przed parą wodną. Dzięki nowoczesnej technologii produkt ten w sposób aktywny stanowi opór parze wodnej, nie dopuszczając jednocześnie do gromadzenia się nadmiaru pary wodnej pomiędzy płytą g-k, a paraizolacją co zwykle prowadzi do skroplenia się i powoduje występowanie niepożądanych zmian w postaci osadzania się pleśni i grzybów. Nadmiar pary wodnej mogący stworzyć zagrożenie w postaci wilgoci, znajduje ujście poprzez tzw. „zawory bezpieczeństwa” znajdujące się w Active. Ponadto wilgoć zgromadzona w więźbie dachowej (drewno schnie przez około 3 lata od momentu wykonania więźby dachowej) ma możliwość ujścia na dwie strony: do wnętrza budynku, jeśli nie ma tam nadmiaru wilgoci, a system wentylacyjny działa sprawnie, lub na zewnątrz do atmosfery poprzez wysokoparoprzepuszczalną membranę dachową. W rezultacie aktywna paraizolacja Acitve zapobiega w powstawaniu zgubnych w działaniu pleśni i grzybów. Specjalne nadruki na produkcie ułatwiają tworzenie zakładek, a oryginalna etykieta i nadruk Active są gwarancją stabilności, jakości produktu i jego oryginalności. Dzięki zastosowaniu Active można utrzymać zdrowy i świeży klimat na poddaszu.

DANE TECHNICZNE
Rozmiar rolki 1,5 x 50 mb = 75 m²
Poziom wymiany pary wodnej 5-6 g/m²/24h
Masa powierzchniowa 98 g/m²
Odporność UV 3 miesiące
SPOSÓB UŻYCIA

1. Paroizolację układa się po ułożeniu termoizolacji, poziomo lub równolegle do krokwi, w zależności od potrzeb i stopnia skomplikowania konstrukcji więźby dachowej – napisami do wewnątrz. W przypadku układania poziomego najlepiej jest zacząć od góry – od osłony jetek lub kalenicy. Niezależnie od sposobu rozpinania paroizolacji, powinno się ją układać z lekkim naprężeniem – lekko naciągając. Paroizolację mocujemy do krokwi zszywkami za pomocą tekera lub taśmy dwustronnie klejącej.

2. Każdą kolejną warstwę układamy na zakład minimum 7 cm i uszczelniamy przez zaklejenie taśmą samoprzylepną, jednostronną na zewnątrz zakładu lub taśmą dwustronną wewnątrz zakładu. Taśma dwustronna pozwala ograniczyć ilość punktów mocowania takerem.

3. Po zastosowaniu takera, należy miejsca przebicia zakleić taśmą samoprzylepną w celu uszczelnienia.

4. Na połączeniach z elementami pionowymi np. ścianami kolankowymi, kominami, rurami wentylacyjnymi, elementami konstrukcyjnymi dachu oraz ścianami szczytowymi lub działowymi, należy stosować specjalne taśmy. Ważne jest, aby w tych miejscach zostawić odpowiednie naddatki folii paroizolacyjnej. Na połączeniach z oknami dachowymi i wyłazami należy stosować się do zaleceń ich producentów tak, aby połączenia z ramą lub obudowami tych elementów były szczelne.

UWAGA! Szczelne ułożenie paroizolacji jest bardzo ważnym warunkiem jej prawidłowego działania, ze względu na duże zdolności penetracyjne pary wodnej. Pozostawienie nie zaklejonych kolejnych warstw paroizolacji znacznie zwiększy niebezpieczeństwo dopływu i pozostania pary wodnej w termoizolacji. Ponadto poprzez bardzo małą szparę w dachu mogą zostać wyemitowane duże ilości ciepła, ponieważ różnica temperatur w sezonie grzewczym powoduje duże różnice ciśnień i powstawanie gwałtownych przepływów powietrza. Rolki należy przechowywać w pomieszczeniach krytych, wolnych od wilgoci. Rolki należy przewozić krytymi środkami transportu, zabezpieczone przed uszkodzeniem. Uwaga! Przed ułożeniem Prefix Active należy upewnić się, że uprzednia zaimpregnowana powierzchnia więźby dachowej jest sucha. W przeciwnym razie może dojść do niepożądanej reakcji impregnatu z Prefix Active. Produkt objęty jest gwarancją pod warunkiem bezwzględnego przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji montażu.

Produkty Prefix dostępne w oddziałach SIG lub w e-sklep: sig.pl.

POBIERZ DOKUMENTACJĘ