Znajdź produkt

Generic selectors
tylko dokładne dopasowania
szukaj tytułu
szukaj zawartości
Search in posts
szukaj strony
project
filtry kategorii

KLEJ DO PŁYTEK ELASTYCZNY KPE

ID: T033084; T033083;

Cienkowarstwowa, elastyczna zaprawa klejąca. Polecana na podłoża odkształcalne, z ogrzewaniem podłogowym, do klejenia płytek na starych okładzinach ceramicznych. Do przyklejania płytek z gresu, na balkonach oraz tarasach. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

WŁAŚCIWOŚCI
 • klasa kleju C2TE
 • cienkowarstwowa
 • elastyczna
 • duża siła klejenia
 • łatwa w stosowaniu
 • zmniejszony spływ
 • modyfikowana polimerami wysokiej jakości
ZASTOSOWANIE
 • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
 • do przyklejania płytek ściennych oraz podłogowych z glazury, terakoty, kamionki, klinkieru, gresu, mozaiki szklanej, płytek z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia
 • na podłoża typu tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne oraz gipsowe, na płyty gipsowo-kartonowe oraz płyty gipsowo-włókniste, na lastryko
 • na ogrzewane jastrychy cementowe oraz anhydrytowe
 • do klejenia płytek w technologii ,,płytka na płytkę”
 • do klejenia płytek na izolacjach podpłytowych
 • do klejenia płytek w pomieszczeniach mokrych oraz na balkonach i tarasach
 • do klejenia płytek w miejscach poddawanych intensywnym obciążeniom mechanicznym np. ciągi komunikacyjne, schody
PODŁOŻE

Podłoże musi być mocne, nośne, suche, czyste, nieprzemarznięte, nieodkształcalne, wolne od kurzu, pyłu oraz resztek środków antyadhezyjnych. Luźne części podłoża oraz stare powłoki malarskie należy usunąć. Mocno chłonne podłoża zwilżyć lub zagruntować emulsją gruntującą UG. Podłoża gładkie, niechłonne należy zagruntować preparatem  w celu zwiększenia przyczepności. Stosować na podłożach takich jak beton, jastrychy cementowe ogrzewane, jastrychy anhydrytowe ogrzewane, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki wapienne, bloczki z betonu lekkiego, płyty gipsowo-kartonowe oraz gipsowo-włókniste. Podłoże powinno być odpowiednio wysezonowane – wiek tynku, jastrychu cementowego powinien być większy niż 28 dni. Zaprawa klejowa może zostać naniesiona dopiero po całkowitym wyschnięciu preparatu gruntującego. Nierówności podłoża do 5 mm można uzupełnić dzień wcześniej za pomocą kleju elastycznego KPE.

SPOSÓB UŻYCIA

Zawartość opakowania 25 kg wsypywać stopniowo do pojemnika zawierającego do ok. 6,0-7,0 litrów czystej wody i dokładnie wymieszać przy użyciu wolnoobrotowej wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Zaprawa nadaje się do użycia po ok. 5-10 min okresie dojrzewania. Tak przygotowaną porcję zaprawy należy ponownie przemieszać a następnie zużyć w ciągu ok. 2-3 godzin. Świeżą zaprawę należy rozprowadzić równomiernie na podłożu za pomocą pacy zębatej. Odpowiednio dobrana konsystencja oraz paca zębata sprawiają, że płytka nie spływa z płaszczyzny pionowej. Przed klejeniem okładziny ceramicznej na podłożach z ogrzewaniem podłogowym, należy ją wyłączyć na dobę przed rozpoczęciem prac. Ponownie włączyć dopiero po całkowitym związaniu zaprawy (min. 48 godzin) i stopniowo podwyższać temperaturę. Przy stosowaniu zaprawy klejowej KPE na zewnątrz, w miejscach narażonych na oddziaływanie wody oraz w miejscach narażonych na znaczne obciążenia mechaniczne okładziny ceramiczne należy kleić metodą tzw. kombinowaną Buttering-Floating polegająca na nakładaniu zaprawy na podłoże jak również na płytkę. Następnie płytki mocno docisnąć do powierzchni zaprawy, zwrócić uwagę, aby nie pozostawały puste przestrzenie pod płytką. Płytki układać przed rozpoczęciem procesu tworzenia się „naskórka” tzn. przed upływem 30 minut. Świeżą zaprawę należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz, porywiste wiatry, bezpośrednie nasłonecznienie oraz deszcz. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza i podłoża od +5ºC do +25ºC. Spoinowanie można rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 24 godzin od przyklejenia płytek.

DANE TECHNICZNE

Dane techniczne odnoszą się do temperatury (23±2)°C i wilgotności względnej powietrza (50±5)%.

Klasa zaprawy C2 TE wg PN-EN12004
Czas dojrzewania ok. 5-10 min
Czas zużycia ok. 2-3 godz.
Czas otwarty (obróbki) przyczepność ≥0,5 N/mm² po czasie nie krótszym niż 30 min. wg normy PN-EN12004
Temperatura obróbki +5°C do +25°C
Zużycie wody ok. 6-7 l na 25 kg
Spływ wg normy PN-EN 12004 ≤ 0,5 mm
Magazynowanie w miejscu suchym na palecie drewnianej 12 m-cy od daty produkcji
Opakowanie worek 25 kg
JAKOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ
 • klasyfikacja kleju C2 TE wg PN-EN 12004
 • zawartość chromu (VI) rozpuszczalnego w wodzie zredukowana do poziomu <2ppm
WYDAJNOŚĆ
Paca zębata Zużycie
3x3x3 mm ok. 1,2 kg/m
4x4x4 mm ok. 1,6 kg/m
6x6x6 mm ok. 2,3 kg/m
8x8x8 mm ok. 3,2 kg/m

Zużycie zaprawy klejącej może być różne w zależności od rodzaju podłoża i rodzaju płytek.

Produkty Prefix dostępne w oddziałach SIG lub w e-sklep: sig.pl.

POBIERZ DOKUMENTACJĘ